rakiety tenisowe

Rakiety Tenisowe: Jak Wybrać Idealny Sprzęt i Podnieść Poziom Swojej Gry

Rakieta tenisowa to narzędzie, które jest kluczowe w każdej grze. Choć tenis to przede wszystkim sport wymagający sprytu, strategii i siły, wybór odpowiedniego sprzętu ma wielki wpływ na naszą wydajn czytaj więcej »

księgowy Katowice

Księgowy Katowice - Twój obrońca w świecie cyfr i zasług

Zgubione faktury, niejasne transakcje, zasypujące Cię dokumenty - świecie finansów i księgowości. Czy znasz to uczucie? Jeżeli tak, to znak, że potrzebujesz fachowca, a wszystko to może zostać rozwią czytaj więcej »

krem przeciwsłoneczny

Krem przeciwsłoneczny - niezbędnik dla zdrowia i urody skóry

Kiedy słońce świeci jasno na niebie, nasza skóra cieszy się z naturalnego źródła witaminy D. Ale jest to złudna korzyść, która może przynieść więcej szkody niż pożytku, jeśli nie zadbamy o odpowiedni czytaj więcej »

tłumaczenia

Jak tłumaczenia zmieniają świat - rola i znaczenie tłumaczeń w międzynarodowym dialogu

W dobie globalizacji i wszechobecnego Internetu, odgrywają kluczową rolę w komunikacji międzykulturowej. Niezależnie od tego, czy chodzi o tłumaczenie stron internetowych, dokumentów urzędowych, lit czytaj więcej »

www.autoswiatla.pl

Zmierzch bezpieczeństwa - oświetlenie samochodowe jakiego potrzebujesz

Większość z nas przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa na drodze. Jezdnia staje się niebezpieczna, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają widoczności - mgła, deszcz czy śnieg to tylko niektóre z nich. czytaj więcej »

grant OZE

Grant OZE: Inwestycja w Przyszłość i Ochronę Planety

Pierwszym krokiem ku zrozumieniu, na czym polega , jest zrozumienie samego skrótu. OZE to inaczej Odnawialne Źródła Energii. Często pojawiają się pytania, jak ułatwić sobie przejście na zieloną energ czytaj więcej »

Buty Gumowe PCV, EVA, Kalosze

Buty Gumowe PCV, EVA, Kalosze - Wybór odpowiedni dla każdego środowiska

Inwestycja w Bezpieczeństwo i Komfort Przy Wyborze Obuwia Roboczego Praca w specyficznym środowisku wymaga odpowiednich zabezpieczeń, wśród których niezwykle ważne jest właściwe obuwie. Kiedy myślim czytaj więcej »

Pozycjonowanie Kraków

Czy posiadanie strony internetowej lub sklepu online w Krakowie to gwarancja sukcesu w sieci?

Jak sobie poradzić w gęstym lesie konkurencji, aby to właśnie Twój biznes rósł w siłę dzięki internetowi? Rozwiązaniem jest profesjonalne pozycjonowanie. Poznaj potęgę optymalizacji SEO, która przyci czytaj więcej »

Tworzenie sklepów internetowych

Sztuka połączona z nauką - Jak tworzyć sklepy internetowe

Tworzenie sklepów internetowych to sztuka połączona z nauką. To proces, który wymaga nie tylko technicznego zrozumienia działania systemów e-commerce, ale również wiedzy na temat prowadzenia biznesu czytaj więcej »

polki lazienkowe

Doskonała organizacja w łazience – odkryj funkcjonalność i styl półek łazienkowych!

Łazienka to często miejsce, które wymaga od nas sprytnej organizacji. Z jednej strony pragniemy utrzymać porządek i czytelność, a z drugiej mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią. Jak połączyć czytaj więcej »

 

Krem przeciwsłoneczny - niezbędnik dla zdrowia i urody skóry

Kiedy słońce świeci jasno na niebie, nasza skóra cieszy się z naturalnego źródła witaminy D. Ale jest to złudna korzyść, która może przynieść więcej szkody niż pożytku, jeśli nie zadbamy o odpowiednią ochronę przed promieniami UV. Tutaj z pomocą przychodzi nam https://sklep.kosmoprof.pl/pl/menu/sun-care-158.html krem przeciwsłoneczny.

Promieniowanie ultrafioletowe, do którego są narażone nasze ciało i twarz, składa się z fal UVA i UVB. Wyższy udział w promieniowaniu ma UVA, które ma zdolność przenikania głęboko w skórę, prowadząc do jej przedwczesnego starzenia. UVB natomiast, mimo że stanowi tylko 5% promieni UV, jest głównym winowajcą oparzeń słonecznych. Kremy przeciwsłoneczne, poprzez zawartość składników filtrujących promienie UV lub odbijających je od powierzchni skóry, tworzą na niej ochronną barierę.

Wybór kremu przeciwsłonecznego

Optymalne działanie kremu przeciwsłonecznego zapewnia nam SPF (Sun Protection Factor), czyli wskaźnik ochrony przed promieniowaniem UVB, który powinien być dostosowany do typu skóry. Pamiętajmy, że krem o zbyt niskim SPF nie zapewni pełnej ochrony, a zbyt wysoki może prowadzić do niedoborów witaminy D. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór średniej ochrony SPF 30-50.

Prócz SPF, kremy przeciwsłoneczne mogą zawierać także filtr do ochrony przed promieniami UVA, który oznaczany jest symbolem "+" po SPF. Im więcej plusów, tym lepsza ochrona. Zwróćmy uwagę również na zgodność z Unijną normą, która określa, że poziom ochrony przed promieniowaniem UVA powinien wynosić co najmniej 1/3 SPF.

Inne aspekty wyboru kremu przeciwsłonecznego

Wybierając krem przeciwsłoneczny, warto zwrócić uwagę na jego konsystencję. Kremy o gęstej konsystencji zapewniają lepszą ochronę, natomiast te o lekkiej formule są bardziej komfortowe w codziennym użyciu.

Dobrym pomysłem jest także wybór kremu z dodatkowymi benefitami, jak nawilżanie, odżywianie czy anti-aging. Warto pamiętać jednak, że krem przeciwsłoneczny powinien zawsze być nakładany jako ostatni krok w pielęgnacji skóry, po zastosowaniu innych produktów do twarzy.

Sposób użytkowania kremu przeciwsłonecznego

Krem przeciwsłoneczny powinien być aplikowany co najmniej 30 minut przed wyjściem na słońce, a potem co 2 godziny lub po każdym wyjściu z wody. W przypadku skóry twarzy, zalecana ilość kremu to 1-2 cm3, a dla ciała - 30 g.

Pamiętajmy też o innych sposobach ochrony przed słońcem, takich jak nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne czy ubrania z materiałów chroniących przed UV. Krem przeciwsłoneczny to jedynie uzupełnienie, a nie zastępstwo tych metod ochrony.

Podsumowanie

Krem przeciwsłoneczny to niezbędny element pielęgnacji skóry, zapewniający jej ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Pamiętajmy o odpowiednim wyborze produktu z odpowiednim SPF, jego regularnym stosowaniu i połączeniu z innymi formami ochrony. Nie zapominajmy też o tym, że słońce to nie tylko wakacyjny nachalnik - promieniowanie UV dociera do naszej skóry również w mniej słoneczne dni, dlatego krem przeciwsłoneczny powinien być naszym codziennym towarzyszem przez cały rok.