Obraz w stylu loft

Masz ochotę stać się, choć na chwilę architektem wnętrz w Twoim loftowym mieszkaniu?

Każde wnętrze potrzebuje dopieszczenia w postaci drobiazgów, które stawiasz na komodzie, kładziesz na kanapie czy wieszasz na ścianie. Bez artykułów do dekoracji wnętrz Twój dom może wydawać się mało czytaj więcej »

ARCHITEKTURa wnętrz

Udane projekty

W głowie możesz mieć rozmaite pomysły architektoniczne, ale niekoniecznie mogą się one przedkładać na realizację takiego projektu. Czasami jak wiadomo sami możemy nie być zorientowani w tym czy nasz czytaj więcej »

 

Udane projekty

W głowie możesz mieć rozmaite pomysły architektoniczne, ale niekoniecznie mogą się one przedkładać na realizację takiego projektu. Czasami jak wiadomo sami możemy nie być zorientowani w tym czy nasza aranżacja wnętrz rzeczywiście jest udana czy też wymaga jeszcze dodatkowej weryfikacji. Najlepiej określić swoje własne potrzeby znacznie wcześniej. Wtedy o wiele szybciej architekt będzie mógł dopasować swoje przestrzenne możliwości. Odrobina ekstrawagancji np. nigdy nie zaszkodzi. Jaka to jednak ma być ARCHITEKTURa wnętrz, aby zachować odpowiedni umiar i wykorzystać nasze pomieszczenia maksymalnie jak tylko możliwe. Jaka będzie konkretnie harmonia wzorów i kolorów. Dlaczego stylistyka to nie wszystko w takiej sytuacji? Wszystkie takie pytania mogą być zadane doświadczonemu dekoratorowi wnętrz. Projektant od razu powinien znaleźć jakieś praktyczne odpowiedzi, a przynajmniej zaprezentować nam kilka przykładowych projektów. Architektura wnętrz ma zresztą bardzo długą historię niemal taką jak długo ludzie mieszkają w swoich domach. Zawsze chcieliśmy się otaczać odpowiednimi dla nas przedmiotami, a także nadać pewien charakter pomieszczeniu. Kolorystyka jest bardzo istotna. Spore znaczenie będzie mieć np. pomieszczenie pomalowane na czarno gdy nie mamy zbyt dobrego usposobienia. Takie osoby powinny się otaczać żywymi kolorami. Osoba bardzo aktywna zawodowo będzie potrzebować nieustannej stymulacji w ciągu dnia. Wówczas gabinet domowy albo w firmie powinien posiadać odpowiednio dopasowane meble oraz odpowiednio pomalowane ściany. Kolor może być pomarańczowy. Poza tym meble mogą mieć bardzo oryginalne ciekawe kształty.

Nie zawsze powinny to być np. kąty proste. Tak jak można indywidualnie zaprojektować pomieszczenie tak samo można indywidualnie zaprojektować sobie meble. Generalnie panuje taka najważniejsza zasada, jaką będzie się kierować profesjonalna architektura wnętrz Kraków. Trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że nasz dom to jest nasz azyl i musi być opozycją do pełnego niebezpieczeństw i hałasu zewnętrznego świata. W tej naszej domowej przestrzeni to my decydujemy jak będzie wyglądać nasz osobisty wszechświat. Możemy, więc sobie dopasować takie meble, jakie akurat nam odpowiadają a mogą być mniej albo bardziej przytulne. O ile na zewnątrz architektura będzie zweryfikowana przez rozmaite przepisy prawa to prawda to wewnątrz możemy zrobić co nam się tylko podoba.

Można ustawić np. figury bogów greckich albo też przygotować pomieszczenie na wzór wnętrza typowo technicznego. Oczywiście nie można też działać chaotycznie i dlatego będziemy wykorzystywali najlepszych dekoratorów. Oni już będą wiedzieli nawet czego my konkretnie potrzebujemy. Jeżeli nie mieszkamy sami to musimy brać pod uwagę jeszcze potrzeby członków naszej rodziny. Chodzi o to, aby wszyscy czuli się komfortowo przy jednoczesnym zachowaniu własnej integralności przestrzennej. Dobry projekt może funkcjonować przez kilka ładnych lat albo jeszcze dłużej. Wszystko zależy od tego jakie konkretnie mamy horyzonty artystyczne i architektoniczne.

Artykuły powiązane